گردشگریهرمزگان

روستای هماگ طبیعتی بی نظیر و زیبا در دل هرمزگان

هماگ روستای بسیار زیبا با طبیعتی منحصر به فرد و آب و هوایی خنک به خوشمزگی خوردن یه هندانه سرد در اتش بیابان.

شاید شما هم مانند بسیاری از هموطنان وقتی اسم جنوب کشور را می شنوید یا آفتاب داغ و سوزان شهر های جنوبی می افتید ، که البته زیبایی های مناطق جنوبی کشور نیز جاذبه هایی بی نظر دارند که اکنون میخواهیم به منطقه بسیار خوش آب و هوا و با صفای هماگ در نزدیکی های روستای سیاهو و بخش احمدی استان هرمزگان بپردازیم.

هماگ در 110 کیلومتری از بندرعباس قرار گرفته و یک طبیعت زیبای کوهستانی بسیار زیبا ،چشم نواز و لذت بخش که قطعا اگر روزی فرصت کنید و به این منطقه سفر کنید زیبایی این کوهستان شما را خیره خواهد کرد.

هماگ در اصل نام کوهی است که در این منطقه واقع شده و روستای هماگ و 4 روستای دیگر یعنی پنج روستا را در آغوش زیبای خود جا داده است.

کوه هماگ از مشرق به روستای هماگ ، از مغرب به روستای سیرمند از توابع شهرستان حاجی آباد هرمزگان،در شمال آن روستای شمیل ، جائین،فارغان،بخوان و در جنوب آن روستاهای سیاهو ،تنب سورو ،تل گردو، و سیخوران قرار دارد.

این منطقه با آب و هوایی بکر و طبیعتی زیبا و کوهستانی ،چند رودخانه دائمی و چشمه های گوارایی دارد که ساکنین این کوهستان نیز آب شرب خود را از این چشمه های گوارا تامین می کنند.

شاید یکی از دلایل شهرت و معرفیت این کوهستان قرار گرفتن در منطقه ایی است که نواحی اطراف آن دارای آب و هوایی گرم تا گرم و مرطوب و استوایی دارند.

روستای هماگ طبیعتی بی نظیر و زیبا در دل هرمزگان
روستای هماگ طبیعتی بی نظیر و زیبا در دل هرمزگان
منبع
تصاویر از پیج اینستاگرام hosseinbhomaei

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا