مشاوره و تبادل نظر

بهترین سن برای رفتن به خدمت سربازی

خدمت سربازی در چندین کشور و از جمله کشور ما برای پسران اجباری است و یکی از مراحل مهم از زندگی پسران ایرانی است. میزان اهمیت خدمت سربازی از آن جهت مشخص میباشد که در صورتی که هر پسر ایرانی در صورتی که پس از سن مشمولیت که اتمام 18 سال است وضعیت خدمت خود را مشخص نکند با محدودیت های اجتماعی و اداری بسیاری مواجه خواهد شد.

به هر دلیلی اگر پس از رسیدن به سن 18 سال پسری اقدام به تعیین تکلیف خدمت سربازی خود ننماید بابت تاخیر جریمه خواهد شد و از سن 18 سالگی به بعد محدودیت هایی مانند عدم دریافت خدمات دولتی ،وام های دولتی اشتغال، منع استخدام ، منع ادامه تحصیل و…

در صورتی که فرزندان ذکور شما پس از 18سالگی نیز در حال ادامه تحصیل باشند برایشان از طرف سازمان نظام وظیفه مرخصی تحصیلی از خدمت رد میشود و میتواند با خیال راحت به تحصیل خود ادامه بدهد.

در چه زمانی و چه سنی به خدمت سربازی برویم؟

نمیتوان یک سن ثابت برای رفتن به خدمت سربازی برای همه مشخص کرد ، بهترین سن و بهترین زمان برای رفتن به خدمت با توجه به شرایط فرد مشخص میشود ولی در صورتی که برنامه مهم و حیاتی ندارید به نظر من بهتر است که هرچه سریعتر و پس از رسیدن به سن 18 سالگی اقدام به ارسال دفترچه آماده به خدمت نمایند.

با توجه به تجربه شخصیم هرچه زودتر بتوانید وضعیت خدمت خود را برای گرفتن معافیت خدمت و یا رفتن به خدمت مشخص کنید میتوانید میزان هدر رفت اوقات خود را تا میزان قابل توجهی بگیرید.

مشکلاتی که با تاخیر و نادیده گرفتن خدمت سربازی برایتان به وجود می‌آید

در صورتی که به خدمت سربازی نروید با محدودیت های زیادی در زندگی روبرو خواهید شد که در ادامه تعدادی از این محدودیت ها رو برای شما دوستان عزیز ذکر خواهیم کرد.

  • تا زمان مشخص شدن وضعیت خدمت اعم از پایان خدمت،معافیت و یا مرخصی خدمت تحصیل شما متوقف شده و نمیتوانید به تحصیلات خود ادامه دهید.
  • شما نخواهید توانست در شرکت ها و ادارات دولتی و غیر دولتی بکارگیری و استخدام شوید.
  • شما نمیتوانید از مزایای تحصیلتان بهره ایی ببرید و در صورتی که تحصیلاتی داشته باشید عملا برای شما کاربردی نخواهند داشت.
  • در صورتی که دارای غیبت در خدمت سربازی باشید نخواهید توانست به سفرهای خارجی به هر عنوان و هر کشوری بروید.
  • هیچ گونه پروانه کسبی به شما داده نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا